Kategoriler
Genel

Sağlık Çalışanlarına Özel Almanca Kursu Başlıyor

Tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Almanya‘da da giderek artan yaşlı nüfus sebebiyle birçok alanda iş gücü ihtiyacı artmakla birlikte sağlık alanındaki bu ihtiyaç yadsınamaz hale gelmiştir. Doktor, hemşire, hasta bakıcı ya da evde bakım personelleri tarafından birçok ülkeden yapılan başvurular titizlikle değerlendirilmekte ve şartlar karşılandığı taktirde kabul almaktadır. Türkiye’den yapılan başvurular ise gerek tarihsel ortak geçmişimiz, orada yaşayan 3 milyon civarındaki Türk vatandaşının varlığı gerekse ticari ilişkilerimizin ileri olması sebepleriyle her zaman önceliklidir. Önceki yıllarda karşılanması daha zor olan şartlar bulunmaktayken son yıllarda bunlar iş gücü eksikliği sebebiyle birçok sektörün küçülme, önlem alınmadığı taktirdeyse tamamen ortadan kalkması tehlikesiyle karşı karşıya kalması sebebiyle daha kolay hale getirilmiştir. Bahsi geçen şartlardan biri de elbette Almanca yeterliliğidir. Sağlık personelinde aranan yeterlilik seviyesi A2-B2 arasında değişkenlik göstermektedir.

KLC Education Co.Ltd. eğitim alanındaki 20 yıllık deneyimiyle yenilikçi yaklaşımını harmanlayarak oluşturduğu “Sağlık Çalışanlarına Özel Almanca Kursu” ilk programı:

11 Kasım-06 Ocak tarih aralığında

A1.1 seviyesinde

5-6 gruplar içinde

Cumartesi-Pazar günleri/3 er saat

Toplam 8 hafta-48 saat olarak oluşturulmuştur.

Kur sonunda kur bitirme sınavı yapılarak başarı sağlayanlar sertifika alacaklardır.

Grup çalışmasına ayak uyduramayacak olan sağlık çalışanlarımıza her zaman, kendi programlarına uygun şekilde birebir, yüz yüze, online ya da hibrit çalışma programı düzenlenmektedir.

Siz de kariyerinizde bambaşka bir sayfa açma niyetindeyseniz, doğru adrestesiniz. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir